Logo
Print this page

II kolejka ligi, Święta, co dalej z ligą? Featured

Święta, Święta i po Świętach. Czas świąteczny pochłonął nas w całości. Wszyscy przeżywaliśmy narodzenie Jezusa na swój sposób. Teraz czas do obowiązków.
W ubiegłą sobotę rozegraliśmy drugą kolejką naszej ligi. Mecze były dość ciekawe, były niespodzianki ( i o to chodzi we współzawodnictwie) były wyniki również zgodne z typerem. Ale do rzeczy.
W pierwszym meczu spotkały się drużyny Dream Teamu i TS Skalanki Skała. Mecz dwóch pokoleń mających styczność w klubie. Chłopaki z Dream Teamu to wychowankowie klubu w większości a po drugiej stronie rodzice dzisiejszych adeptów piłki nożnej. Od samego początku widoczna przewaga młodzieży, która wygrywa mecz dość wysoko, jak i bezapelacyjnie. Natomiast drużynie TS Skalanki życzę mocnego samozaparcia i nie patrzenia wstecz, tylko do przodu. W każdym kolejnym meczu będzie lepiej.
W drugim spotkaniu bardzo fajny futsal zapodały nam drużyny Krakmixu i Drużyny Wu. Więcej doświadczenia po stronie Drużyny Wu, jednak niemałe umiejętności chłopaków z Krakmixu dały im prowadzenie 2-0. Po przerwie Drużyna Wu starała się odrobić straty ale po raz kolejny Krakmix wyprowadzał kontry (jak w meczu pierwszej kolejki) co zaowocowało wygraną Krakmixu 4-1.
W kolejnym meczu chyba faworyzowani Starsy nie sprostali drużynie Monto Werestu i przegrali 3-7. Jest to na pewno niespodzianka ale zwycięstwo Monto Werestu na pewno zasłużone, według starej zasady "gdy nie strzelasz to tracisz" tak odbywała się druga połowa meczu. Do przerwy 3-3 a druga połowa 4-0 dla Monto Werestu i punkty zgarnęli beniaminkowie ligi.
Kolejny mecz miał być ozdobą kolejki i na pewno był. Orange Team podejmował Fanów W. Pierwsza połowa dużo lepsza od drugiej. Szybkie akcje Fanów dały im 4 bramki przy 1 Orange Teamu. W drugiej dużo sytuacji, dużo dobrych parad bramkarzy i w efekcie Fani W wygrywają 5-1.
Ostatni pojedynek to konfrontacja Promil Teamu i TT Teamu. Drużyny bardzo aktywnie przystąpiły do spotkania. Na trzy bramki Promilu, Tetetki odpowiadają dwoma. Jednak od tego czasu to tylko Promil strzela gole. Do przerwy 9-2 a całe spotkanie 15-2.
 
Co dalej z naszą ligą? Prawdopodobnie do końca kwarantanny nie będziemy mogli rozegrać trzech kolejek styczniowych. Jednak dwie soboty lutego oraz jedna niedziela, pozwolą nam skończyć rozgrywki do końca lutego. Wszystko jest dziwne a chcielibyśmy dograć naszą ligę do końca. Zarząd na bieżąco kontroluje sytuację i będzie podawał informacje.
 
A teraz, wszystkiego najlepszego w Nowym lepszym Roku 2021 wszystkim Wam jak i Waszym najbliższym, Rodzinom, znajomym. OBY!
MLF w Skale. All rights reserved.