Menu

Przed nami XI kolejka

Już w najbliższą sobotę rozegramy XI kolejkę sezonu 2018/2019. Dojdzie w niej do bezpośredniego pojedynku lidera i wicelidera ligi. I na tym spotkaniu w zapowiedziach się skupimy. Dojdzie również do innych ciekawych spotkań np. derbów Wielmoży. Ale do rzeczy.

Rozpoczynamy w sobotę o 16.45 meczem również derbowym, gdzie KS Asfalt podejmował będzie FL-ki. Dawniej spotkania tych drużyn dawały nam mnóstwo emocji, ciekawych zagrań i pięknych bramek. W tym sezonie dużo wyżej notowane FL-ki będą faworytem. Jednakże derby rządzą się swoimi regułami i nie wolno skreślać Roadmenów  przed meczem, gdyż wiemy, że chłopaki grają bardzo ambitnie. W tym sezonie może i nie idzie Roadmenom, więc taki derbowy mecz będzie szansą na przełamanie niemocy. FL zaś mam nadzieję, iż skompletują skład i będą walczyć o górną połówkę tabeli. Co przyniosą nam derby zobaczymy w sobotę.

Kolejne widowisko to spotkanie na które ostrzą sobie zęby najwięksi sympatycy i kibice skalskiego futsalu. Długo prowadzący PopcorN w ostatniej kolejce po bardzo dobrym meczu remisuje ze Starsami i traci pierwsze punkty. Askar Fani W. zwyciężają wysoko Pasti - Team i zasiadają na fotelu lidera. Obydwie drużyny grają futsal przemyślany, stojący na bazie wyrachowania pił;karskiego jak i umieją zmieniać tempo gry. Fani W to już wielokrotny mistrz naszej ligi, grają w oparciu o stary ograny na hali skład wzmacniany pojedynczymi piłkarzami. PopcorN zaś w tym sezonie zorganizował skład, który może sięgnąć po mistrza (po raz pierwszy). Tylko czy Fani im na to pozwolą? Liczymy na bardzo dobre widowisko, jak również na postawę godną tytułu mistrza. Niech w sobotę wygra lepszy. A czym mogą się drużyny zaskoczyć? Chyba niczym, znają się bardzo dobrze, grają prawie wszyscy w jednym klubie. Chyba, że "nowości" PopcorNu pokażą się z bardzo dobrej strony.

W kolejnym spotkaniu Terra Geodezja zagra z GIGAinternetem. Terra Geodezja nie zagrała w poprzedniej kolejce i choć otrzymała trzy punkty za walkower, wcale z tego powodu nie była zadowolona. Gigantyczni w poprzedniej kolejce pauzowali. Tak więc obydwie drużyny zapewne będą miały zdwojoną siłę i energię do rozegrania tego spotkania. Obydwie drużyny o składach preferujących ofensywę, dlatego też liczymy na grad bramek w tym spotkaniu. O wyniku zapewne przesądzi skuteczność i postawa bramkarzy. A w obydwóch bramkach zagrają fachowcy w tejże dziedzinie.

Czwarte spotkanie kolejki to mecz pomiędzy PKS-em a Avantem Przybysławice. Całkiem inne cele na ten sezon przyświecały drużynom. PKS zagra o punkty, które podniosłyby morale drużyny na ostatnie kolejki, Avant do końca będzie bił się o mistrzostwo ligi. Faworytem spotkania są zapewne zawodnicy Avantu ale jak pokazały ostatnie występy PKS-u drużyna z meczu na mecz gra coraz lepiej. Siłą Avantu jest gra pozycyjna, jeśli jednak zagraliby tak nieskutecznie jak z Pasti _ Teamem to będziemy obserwatorami ciekawego widowiska. Myślę jednak, iż trzy punkty raczej powędrują na konto Avantu.

Piąte spotkanie to derby Wielmoży. Pamiętamy drużynę Wielmożą, która po wycofaniu się z rozgrywek podzieliła zawodników na dwie inne drużyny, drużyny które w sobotę staną na przeciwko siebie. Drużyna Wu kontra Pasti - Team, bo o nich mowa są usytuowane w środku tabeli i mają porównywalną ilość punktów. Tak, że od tego meczu zależeć będzie ich miejsce w tabeli. Zwycięska drużyna z tego spotkania będzie w tabeli wyżej niż przeciwnik. Obydwie drużyny grają na dobrym poziomie a ich zdobycze punktowe (16 i 15) punktów, pokazują, iż grać potrafią. Liczymy na dobre widowisko.

Ostatni mecz kolejki to konfrontacja TT Teamu ze Starsami. Gdyby popatrzeć na stan posiadania punktowego w tabeli to faworytem są Starsy ale z meczu na mecz Tetetki grają coraz lepiej a czym świadczą ostatnie wygrane. Zapowiada się mecz atrakcyjny a "loża" na trybunach będzie miała możliwość zobaczenia dobrego meczu. W Starsach zagrają przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy dopiero uczą się gry seniorskiej. Tetetki zaś doświadczeniem będą próbowali zrobić co mogą aby pokazać, iż forma rośnie.

PRZYPOMINAMY, IŻ DO SOBOTY 9 LUTEGO TRWA NASZA AKCJA SKAŁA DLA WISŁY. Jeśli ktoś jeszcze chciałby zasilić konto akcji, serdecznie zapraszamy. Stan konta na czwartek godzina 12.00 wynosi  3125.00 złotych. 

Login to post comments
back to top