Menu

Ostatnia kolejka rundy wiosna 2016.

  W najbliższą sobotę rozegramy ostatnią kolejkę MLF-u w Skale. Kolejka przedłużona gdyż rozpoczynamy o 14.15 zaległym meczem Złotego Orła z Antransem bis.

    Mecz ten to pojedynek dwóch najlepszych drużyn  z ubiegłego sezonu. W tym sezonie są po obydwóch stronach tabeli. To Antrans jest faworytem tego meczu. O sile Antransu bis pisać raczej nie trzeba, warto jednak wspomnieć o Złotych, iż sytuacja kadrowa nie jest zbyt ciekawa. Chwała chłopakom za ambicje i walkę do końca. Jednak runda wiosenna w ich wykonaniu nie wygląda najlepiej.

  O godzinie piętnastej odbędzie się już zgodnie z terminarzem spotkanie Starsów z Askarem Fanami W. W ostatnich spotkaniach obydwie drużyny dość regularnie punktują. Jednak w tabeli wygląda to troszeczkę inaczej. Starsy są wiceliderem a Fani chyba ze względu na słaby początek są w dolnych rejonach. Doświadczenie, a może i umiejętności predysponują  Fanów ale młodzież Starsów zapewne będzie chciała powalczyć o trzy punkty, które pozwolą im na utrzymanie dystansu do Antransu.

   Ciekawe spotkanie zapowiada nam się pomiędzy Young Boysami a Antransem bis, ze względu na to, iż Antrans zagra dwa spotkania tegoż dnia. Czy zatem zawsze krótka ławka rezerwowych Antransu bis wytrzyma  dwa mecze w ciągi 2.5 godziny? Young Boysi zrobią wszystko aby zdobyć jakiekolwiek punkty, gdyż potrzebne są im aby odskoczyć od strefy spadkowej. Spodziewamy się ciekawego spotkania.

   W spotkaniu Afery ze Złoty Orłem również powinno zaiskrzyć, bo punkty potrzebne są i jednym i drugim. Obydwie drużyny w strefie spadkowej lub barażowej, zapewne nie myślały o taki małych zdobyczach punktowych. Aferzyści grają całkiem nieźle, jedynie końcówki meczy są słabsze w ich wykonaniu. Gdyby nie one mogliby zawodnicy Afery liczyć na 4-6 punktów więcej. Złoci zaś będą walczyć o punkty ponieważ gdy stracą je, to grupa barażowa im się oddali.

   Czy w meczu Seniorów Serie C z Blancos LKS Maszycanka możemy się spodziewać emocji. Ja myślę, iż tak. Seniorzy to nieprzewidywalna drużyna grająca "swoim" systemem, czyli nie ważne ile bramek tracą za wszelką cenę próbują strzelić więcej. Blancos od samego początku sezonu stanowi monolit i choć przytrafiają się tej drużynie wpadki to w ataku pozycyjnym jest jedną z lepszych drużyn w naszej lidze. Czy jutro schemat gry będzie taki jak się spodziewam? Atak pozycyjny Blancos i kontry Seniorów? I jaki efekt to przyniesie? Zobaczymy.

  W ostatnim meczu Wielmoża podejmować będzie Suwarę Team One Brzozówka. Wielmoża w ostatnich spotkaniach pokazuje skuteczną grę zaś Suwara osłabiona kontuzjami i częstymi kartkami gra chyba poniżej zaplanowanych możliwości. Jeśli zatem Suwara nie podniesie się na wyżyny swoich możliwości,  a Wielmoża zagra tak konsekwentnie jak w ostatnich meczach to o punkty będzie trudno.

Przerwa a po niej grupa II wkracza na parkiet.

  Już pierwsze spotkanie może dać nam wiele emocji ale tylko pod jednym warunkiem. Tetetki nie mogą zagrać "na hura wpieriod", trzeba zagrać również spokojniej w defensywie. Tym bardziej, że na przeciw stanie drużyna doświadczona i potrafiąca wykorzystać wszystkie słabości przeciwnika. Słabością Oranżadowych czasami jest kondycja. Czy więc spokojnie nie wyczekać Orange Teamu i ich skarcić w ostatnich chwilach? Ale Oranżadowi potrafią przyspieszać, grać drużynowo i stwarzać wiele, wiele sytuacji bramkowych. Emocji chyba nie zabraknie.

   Dla GIGIinternetu może jutrzejszy mecz być czymś przełomowym. Gdyby udało im się ograć Huragan to zdobyliby mistrzostwo wiosny i spokojnie można by budować formę na jesień. Ale, ale czy pozwoli im na to drużyna Huraganu, która dobrze wie, iż przegrana w tym meczu to aż 7 pkt straty do lidera. A w ostatnim meczu pokazali, że nikt nie jest dla nich straszny. Rozkręcił swą armatę Cieślik a i młodzież pod okiem Kozienia i Małka gra jak z nut. Czekamy na dużą dozę emocji.

   W spotkaniu Terra Geodezji z FC Barceliną może zdarzyć się wszystko. Każda z drużyn liczy na punkty z tego spotkania, ale tylko jedni zejdą zadowoleni z parkietu. Jeżeli będą to Geodezyjni, może się okazać, iż uciekną z grupy spadkowej a jeżeli FC Barcelina skompletuje punkty będzie to oznaka, iż jeszcze będą walczyć o utrzymanie się grupie II. W obydwóch drużynach kombinacyjność gry jest niezła, ale skuteczność słaba (pomimo wysokiej wygranej nad PKS-em). Kto zaś się jutro uśmiechnie? Zobaczymy.

   W spotkaniu FL-ek z Olimpią liczba punktów zdobytych dla jednych i drugich będzie podwójna. FL-ki po dobrym początku zaczynają łapać "zadyszkę", natomiast Olimpijczycy grają "swoje" czyli konstruowanie powolne akcji i przyspieszenie. Jeśli zatem FL-ki zaczną od strzelenia bramki, bramek to może być różnie, gdyż Olimpia w poprzednich meczach pokazała, iż trochę w końcówkach zaczyna brakować sił. Czy końcówka meczu będzie decydowała o wyniku tego spotkania?

   Ostatni mecz rundy to małe skalskie derby, pomiędzy K.S. Asfaltem a PKS-em. Czy też Roadmeni nie zlekceważą przeciwników i nie stracą kontaktu z czołówką grupy II? Wydaje mi się, że Asfaltowi będą chcieli zdobyć te punkty, a przerwa w rozgrywkach będzie działać tylko na ich korzyść, gdyż do składu powróci M. Mistela odpowiedzialny za grę obronną, która najbardziej szwankuje u Roadmenów. A co w PKS-ie? Może panowie więcej mobilizacji, ambicja jest. Ale nie można narażać się na takie wyniki jak ostatnio, gdyż "rozsypuje" to drużynę. Podnieść głowy do góry i jazda.

   Po ostatnim gwizdku nie rozstajemy się na długo. Za tydzień 19 marca o godzinie 18.00 chwile z futsalem na naszej hali dość niespotykane. PRZYJEŻDŻA REPREZENTACJA POLSKI W FUTSALU 35+, KTÓRA ROZEGRA SPOTKANIE Z NASZYMI MLF-OWSKIMI OLDBOYAMI. ZAPRASZAMY.

Login to post comments
back to top