Menu

A przed nami VIII kolejka.

Przedostatnią kolejkę rundy wiosna 2016 rozegramy w najbliższą sobotę. Kolejka ważna dla układu tabel, więc serdecznie zapraszamy na skalską halę.

   Rozpoczniemy meczami grupy II

    W pierwszym spotkaniu zobaczymy w pojedynku liderującą drużynę K.S. Asfalt z nieprzewidywalną ekipą Olimpii. Drużyny w obecnych rozgrywkach pokazują futsal z dobrej strony. Charakter gry drużyn zgoła odmienny. Roadmeni to ciągły atak i stwarzanie wielu sytuacji, często zakańczanych bramkami. Olimpijczycy to drużyna na tyle doświadczona, że mogą te ataki podejmować a wyprowadzane kontry, jeśli skuteczne mogą dać zwycięstwo nad liderem. Kto zatem przechytrzy kogo? Czy ciągła ofensywa, czy też dobrze funkcjonująca ekipa.

   W drugim spotkaniu derby wschodniej części powiatu krakowskiego. FC Barcelina podejmować będzie Orange Team. Drużyny w tabeli na różnych jej biegunach. Ale nie można stwierdzić, że Oranżadowi są murowanym faworytem do zwycięstwa. Efekt meczu zależeć będzie od jakości składu obydwóch ekip. Oranżadowi to rutyniarze, ale nie każdy mecz układa się po ich myśli, wtedy zaczynają się "schody". Jak już w obecnych rozgrywkach było, gubią wtedy punkty. FC Barcelina gra całkiem nieźle co pokazała w ostatnich meczach, jednak ilość stwarzanych sytuacji a ilość strzelonych bramek ma się jak "hipopotam do zająca". Skuteczność, skuteczność i jeszcze raz skuteczność.

  Kolejny pojedynek to egzamin dla młodzieży Huraganu, gdyż na przeciw staną dobrze grające FL-ki. W ostatnim meczu Huragan pokazał to, iż walczyć umie do końca. Trzeba więc zaczynać spotkanie bardziej skupionym i skoncentrowanym. Nie można dać odjechać przeciwnikowi na początku spotkania. A do tego nas FL-ki przyzwyczaiły, to oni zazwyczaj rozpoczynają bramkami swoje mecze. Czy więc obejrzymy pierwszą połowę FL-ek a drugą Huraganu? Taki scenariusz jest możliwy, jednak kierownicy drużyn na pewno na to uczulą swoich zawodników.

   Coraz lepiej prezentujący się PKS będzie musiał wiele natrudzić się, aby przeciwstawić się  drużynie Terra Geodezja. Jak widać w ostatnich spotkaniach pierwsze połowy PKS-u są niezłe, rzekłbym nawet dobre, ale jedną połową nie zdobywa się punktów. Widoczna krótka ławka rezerwowych przyczynia się do tego, iż na razie na ich koncie widnieje brak  punktów.  Nie mogą również liczyć PKS-owi na to, iż Terra odpuści, gdyż w DNA drużyny jest walka przez całe 40 minut. A drużynie Terry Geodezja potrzebne są punkty aby gonić wykształtowaną czołówkę.

    Ostatni mecz grupy II to pojedynek TT Teamu z GIGĄinternetem. Doświadczona drużyna Tetetek zapewne będzie chciała kontynuować zdobywanie punktów, jak to się stało w ostatnim meczu. Jednak na przeciwko stanie "zraniona" weekendowymi meczami drużyna GIGI, i zapewne zrobi wszystko aby wygrać to spotkanie, gdyż każda kolejna strata punktów oddalać ich może od czołówki. Czy zatem team J. Gajewskiego będzie mógł narzucić swoją grę Gigantycznym? Myślę, że to będzie odwrotnie i z całym impetem to Gigantyczni zaatakują Tetetki, ale wtedy jest  możliwość skontrowania przeciwnika.

A po przerwie...

     Złoty Orzeł podejmować będzie Wielmożę. Obydwie drużyny różnie będą wspominać ostatni weekend. Złoci nie zdobyli punktu przegrywając wyraźnie z Blancos i Starsami, zaś Wielmoża dwa razy wygrała po ciężkiej przeprawie z Young Boysami i sensacyjnie z Antransem bis. Jeżeli forma drużyn zostanie utrzymana z weekendu to liczyć trzeba na wygraną Wielmoży, ale wszyscy dobrze wiemy, iż futsal jest grą nieprzewidywalna. Zapewne i jedni i drudzy dadzą z siebie wszystko aby zdobyć punkty, które Złotym pozwolą utrzymać kontakt z drużynami broniącymi się przed spadkiem a Wielmoży z ekipami walczącymi o medale w tym sezonie.

    Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie Askaru Fanów W z Blancos LKS Maszycanka. Doświadczeniem aż tryska w obu ekipach i tylko zdobycze punktowe są zgoła odmienne. Jeśli jednak w drużynie Fanów skompletują skład i zagrają bardziej drużynowo to zapewne powalczą o zwycięstwo. Tylko czy dobrze funkcjonująca machina Blancos pozwoli im na to? Na pewno nie, gdyż mocny skład oraz pomysł na grę mają, a jeżeli jeszcze gra się układa to zwycięstwo może być spokojnie w ich zasięgu.

   Spotkanie Afery z Antransem bis może być ciekawe gdyż Aferzyści nie poddają się w żadnym meczu, walczą o punkty. Jednym mankamentem drużyny są końcówki meczu. Czy i tym razem po dobrej grze nie będzie punktów? Znając charakter Afery na to nie wyrażą zgody i walczyć będą do końca. Antrans bis zaś urażony pierwszą porażką w tym sezonie z Wielmożą, zagra bardziej skoncentrowany a punkty w tym spotkaniu zdobyte pozwolą im utrzymać fotel lidera. 

   Po ostatnim weekendzie drużyny zapewne z innymi humorami Suwara Team One Brzozówka zgubiła sześć punktów (może i na własne życzenie - kartki) zaś Starsy zdobyły trzy, co daje im pozycję wicelidera. Jeśli chodzi o doświadczenie to drużyna Suwary ma pod tym względem przewagę ale młodość Starsów oraz coraz lepsza gra pozwoli nam obejrzeć wyrównane spotkanie, a wynik do końca nie będzie rozstrzygnięty. Przypominam mecze z poprzedniego sezonu. - remisy. Taki wynik nie byłby chętnie widziany przez kierownictwo jednych i drugich, więc czekamy na zacięte widowisko.

   W ostatnim meczu kolejki derby zachodniej części powiatu krakowskiego czyli spotkanie Seniorów Serie C z Young Boysami. W ostatniej kolejce obydwie drużyny wygrały swoje mecze po walce do końca spotkań. Na taki scenariusz liczymy i w tym spotkaniu. Seniorzy mają wypracowana taktykę, solidna obrona oraz kontrataki (ostatnio strzelcem Seniorów stał się brat Bartka, Mateusz Mirek). Co stanie się gdy obydwoje zagrają w ataku Seniorów? Bardzo podobny styl gry prezentują Boysi. A ostatnio o sobie przypomniała "armata" Boysów K. Krzystanek, podparty strzeleckimi możliwościami K. Krzysztonka Kto zatem skompletuje punkty z tego meczu?  

  Zapraszamy na tę kolejkę gdyż ciekawych i emocjonujących spotkań na pewno nie zabraknie.

Login to post comments
back to top