Menu

Ciężki weekend w lidze. Gramy sobota, niedziela.

  Przed nami Vi i VII kolejka, w sobotę VI i teraz o niej więcej. Pojawiają się również nowe wpisy ROZGORYCZONYCH, chyba swoją frustracją osób, które cały świat oszukał, ukarał i są nieszczęśliwi i rozgoryczeni. Panowie słabo z odczuciami, słabo.

  A w sobotę rozpoczniemy od derbów Skały czyli meczu FL kontra TT Team. Według miejsc zajmowanych w tabeli faworytem wydawałby się FL ale... Tetetki zagrają zmotywowane ostatnim zwycięstwem oraz tym iż ich konfrontacje z FL-em częściej do tej pory kończyły się sukcesami. A skuteczność jaką pokazali w ostatnim meczu może przełożyć się na wynik meczu. FL-ki jako faworyt będą zapewne chciały wygrać te derby w czym może im pomóc utwierdzanie się z meczu na mecz w swoich możliwościach. Atrakcji zapewne nie zabraknie, tak więc serdecznie zapraszam na to ciekawe spotkanie.

   Po derbach na parkiecie zameldują się drużyny, które w tym sezonie jeszcze nie miały szczęścia na zdobycz punktową. Zarówno PKS jak i FC Barcelina grają mecze niezłe jednak końcowe wyniki są chyba mało zadowalające. Ten mecz może dla którejś z drużyn być momentem przełomowym dla dalszej gry. Zwycięstwa mobilizują drużynę więc zwycięzca, będzie mocniejszy w niedzielę. Czekamy na pokaz ambicji i walki o punkty. A która drużyna wygra?

  Kolejne derby skalskie to pojedynek niepokonanych Gigantycznych z K.S. Asfaltem. Ten mecz zasługuje na miano hitu kolejki w grupie II. Liderujący GIGAinternet pokazuje, iż mądrze prowadzona drużyna i coraz bardziej "ograna" na skalskim parkiecie, może z kopciuszka (patrz poprzedni sezon) stać się drużyną aspirującą do awansu do elity. Natomiast K.S. Asfalt w ostatnim meczu jakby bez pomysłu na grę. Patrząc na mecz sprzed tygodnia myślę, iż należy dokonać korekt w składach "czwórek".  Ale to zadanie zostawiam doświadczonemu kierownikowi drużyny. My kibice zaś liczymy na wielką dawkę adrenaliny jak i emocji.

   Czwarte spotkanie w grupie drugiej to konfrontacja Olimpii z Orange Teamem. Spotkanie również ważne dla układu tabeli. Drużyna przegrywająca oddala się od liderujących Gigantycznych. Orange Team gra swoją stałą piłkę w ostatnim meczu "wystrzelił" znów strzelecki kunszt M. Grzywnowicza a powracający P. Mitela wniesie również swój udział w sile ataku Oranżadowych. Olimpijczycy grają swój ulubiony futsal do którego nas już przyzwyczaili.  Ułożona defensywa, doświadczony bramkarz i kontry wyprowadzane szybko a gdy jeszcze dodadzą skutecznie, to będzie wielki plus do zainkasowania trzech punktów.

   Ostatnie spotkanie w grupie II to pojedynek Huraganu z Terra Geodezją. Drużyny chociaż grają w lidze nie pierwszy sezon, często dają się "zmanewrować" doświadczonym drużynom i otwierają się w swoich atakach. Tak było w poprzedniej kolejce, chcąc szybko odrobić straty nadziewały się na kontry przeciwników. Przypominam o tym, że taka formacja jak obrona również istnieje w trakcie meczu. Wynik będzie uzależniony od siły obrony w tym meczu, gdyż siła rażenia w ataku jest dość widoczna. Czekamy na efekty tego ciekawego spotkania.

   Przerwa a po niej Afera podejmie Seniorów Serie C. Drużyny z porównywalnymi zdobyczami punktowymi jak i również miejscem w tabeli. Ale trzeba zaznaczyć, że jeśli Afera zmieni coś w końcówkach swoich meczu i w pierwszych minutach to całkiem spokojnie może powalczyć z Seniorami o komplet punktów. Seniorzy zaś muszą również uważać na końcówkę gdyż ostatnia, zabrała im trzy punkty a mogło być różnie. Mecz zapewni nam wiele emocji znając charaktery drużyn.

  W spotkaniu Suwary Team One Brzozówka z Askarem Fanami W wynik jest sprawą jak najbardziej otwartą. I chociaż zdobycz punktowa po pięciu kolejkach jest bardzo zróżnicowana na korzyść Suwary to Fani W zrobią wszystko aby zatrzeć nie najlepszy występ ze Złotym Orłem, gdzie zgubili dwa punkty remisując. Suwarze przypominam o przestojach w grze, Fani to drużyna doświadczona i nie prześpią takiej okazji na zdobycie punktów. O wyniku zapewne przesądzi przede wszystkim skuteczność i gra bramkarzy. Kto zaś kogo przechytrzy zależeć będzie od koncentracji i skuteczności zespołów. 

   Bardzo ciekawym spotkaniem będzie pojedynek Young Boysów i Wielmoży. Ostatnia kolejka pokazała, iż wiele mocy tkwi w obydwóch teamach. Spokój i opanowanie w rozgrywaniu akcji Boysów będzie bardzo potrzebny w tym meczu, gdyż drużyna z Wielmoży gra w bardzo podobny sposób. Zabezpieczają obronę swojej bramki często kontratakując. Robią to bardzo szybko ale czasami nieskutecznie, dlatego zdobycz punktowa ich jest taka jaka jest. Innym czynnikiem znaczącym w meczu będą bramkarze. Do bramki Boysów wróci zapewne A. Sobczyk a Wielmoża nie będzie mogła skorzystać z nominalnego bramkarza, którego dość udanie zastępuje A. Przybek.

   Kolejny zacięty pojedynek przed nami. Spotkanie Złotego Orła z Blancos LKS Maszycanka zapewne takim będzie. I chociaż w ostatniej kolejce drużyny nie skompletowały punktów za wygrane, ale ich gra była na tyle dobra, iż w sobotę pokażą wszystko co najlepsze w drużynach. I chociaż w tabeli miejsca drużyn i zdobycz punktowa jest na korzyść Blacos, to Złoty Orzeł łatwo skóry nie sprzeda a gdyby udało się skompletować ekipę, można realnie myśleć o punktach w tym spotkaniu.  Jaki więc efekt tego meczu będzie?

   Ostatnie spotkanie to pojedynek lidera i wicelidera po pięciu kolejkach. Lider gra dość skutecznie i chociaż nie wygrywa tak wysoko jak w zeszłym sezonie to komplet punktów jest na jego koncie i zapewne Antran bis bo nim mowa, niechętnie chciałby pozbywać się fotela lidera. Starsy zaś dość ciekawie rozpoczęli rozgrywki, drużyna gra coraz lepiej, jednak ma jeszcze kilka mankamentów, które zrzucałbym dalej na "mokre głowy" starskiej młodzieży. Czy więc doświadczenie i umiejętności Antransu bis nie będą zbyt wielką przeszkoda dla Starsów? Mecz pokaże i zweryfikuje plany i zamierzenia młodzieży Starsów.

  Długo na następną kolejkę nie będziemy czekać długo, gdyż w niedzielę kolejna VII kolejka o której niebawem.       

Login to post comments
back to top