Menu

I w sobotę już po półmetku rundy wiosennej.

  Już w najbliższą sobotę rozegramy V kolejkę naszej ligi. Jak sami widzicie atrakcyjność meczy w związku z reorganizacją ligi jest dużo, dużo większa.  

  W sobotę rozgrywki rozpoczniemy meczem Starsy - Young Boys. Mecz jako pierwszy odbędzie się na prośbę kierownictwa Young Boys. Jeśli chodzi o formę drużyn można powiedzieć , iż obydwie walczą o to aby utrzymywać się w czołówce ligi. Ostatnie spotkania pokazały, że braki kadrowe w poszczególnych meczach mogą odbić się na wynikach. Tak było w przypadku Boysów, którzy pomimo walki oddali punkty Blancos a wynik dość wysoki pokazał, iż było w tym meczu aż nadto widoczny brak armat w Boysach. Starsy po zaciętym acz kontrolowanym meczu pokonały Aferę (po raz pierwszy w I grupie) i utrzymały status wicelidera. Młodzież gra coraz lepiej a każdy kolejny wygrany mecz może być utwierdzeniem w wiarę swoich możliwości. Spotkanie będzie zapewne ciekawe, gdyż na parkiecie spotkają się zawodnicy jeszcze niedawno grający w jednej drużynie.

  Kolejne spotkanie będzie również bardzo ważne dla obu ekip, gdyż po czterech kolejkach mają one po trzy punkty i każda zdobycz w tym meczu będzie bardzo ważna. Piszę tutaj o spotkaniu Wielmoży i Afery. Co można zawsze podkreślić w grze tych ekip, to na pewno ambicja, walka i zaangażowanie. Efekt końcowy nie zawsze jest taki jaki chciałyby drużyny widzieć (punkty), ale grać obydwie drużyny potrafią i w tym meczu ze zdwojonym impetem będą sunąć ataki na jedną i drugą bramkę. Wygra ta drużyna, która zagra w tym meczu bardziej konsekwentnie w defensywie a skuteczność również zaznaczy swój wkład w wynik meczu.

  Trzecie spotkanie kolejki przyniesie nam zapewne wiele emocji gdyż zgrają liderzy z jakże w tym sezonie mocnymi Blancosami. Obydwie drużyny potencjał zarówno kadrowy jak i umiejętnościowy posiadają. Siła ataku pozycyjnego Antransu bis jest na tyle duża, iż mogą sobie pozwolić na stratę kilku bramek strzelając ich więcej niż tracąc. Jedno co zauważyłem w ostatnich meczach to brak cierpliwości gdy zaczynają się "schody". A Blancosi takie "schody" przed Antransem bis na pewno ustawią. Mając cały skład będą grać uważnie w defensywie, a wyprowadzanie szybkich ataków jest jednym z głównych atrybutów drużyny. Dla mnie mecz kolejki.

  Kolejne spotkanie również da nam wielką dawkę emocji gdyż niespodziewanie (dla mnie) i Złoty Orzeł i Askar Fani W zdobyli do tej pory zbyt mało punktów jak na potencjały tych drużyn. Mecz o sześć punktów. Jak już pisałem obydwie drużyny grają dobry futsal, chociażby w ostatniej kolejce. Jedni i drudzy podjęli rękawice w meczach z Suwarą i Antransem bis i były bliskie punktów w tych meczach, przegrywając je jedną bramką. Jeżeli Złoci myślą o podwyższeniu swojego miejsca w tabeli, muszą przygotować bardziej "stabilną" ławkę rezerwowych. Fani W natomiast muszą tę ławkę wydłużyć, gdyż ostatnie mecze pokazały, że przegrywają punkty w ostatnich minutach meczów.

  Ostatnie spotkanie w grupie I to konfrontacja Seniorów Serie C z Suwarą Team One Brzozówka. Liczba punktów po obu stronach dość różna ale Seniorzy w ostatniej kolejce wygrywając zapewne poczuli swoją siłę. Ten aspekt będzie zapewne motorem Seniorów w tym meczu. Skład troszeczkę "dłuższy" i można podjąć walkę o kolejne zdobycze. Suwara Team One pokazuje bardzo różne oblicza, są czasami jak wilki - walczący, a czasami jak susły - śpiący i "leniwi". Aby myśleć o punktach w tym meczu drugą stronę charakteru drużyny trzeba wykluczyć, bo może okazać się, iż chwila snu: może wiele kosztować.

  Po krótkiej przerwie swe mecze rozegrają zawodnicy grupy II, a kilka meczy będzie naprawdę ciekawych.

   Zaczynamy od spotkania FC Barcelina - Olimpia. Jedni podejdą do meczu po pierwsze punkty, a drudzy o to aby nie stracić kontaktu z czołówką grupy. Już najwyższy czas aby chłopaki z Barceliny ocknęli się po spadku i pokazali, że grać potrafią. Kilku młodych chłopaków musi jednak być "podpartych" doświadczeniem (Adamek, Wiecha czy Stachura). Kolejnym mankamentem jest brak skuteczności w FCB. Tyle sytuacji zmarnowanych jak w poprzednich meczach, na tak doświadczoną drużynę jaką jest Olimpia nie może mieć miejsca. Olimpijczycy zaś zagrają w swoim stylu - szybka kontra. Kto zatem kogo przechytrzy w tym spotkaniu?

  DERBY!!! Na takie mecze czekamy, konfrontacja FL-ek z K.S.Asfaltem pokaże już wreszcie czy wysokie ilości punktowe drużyn to efekt dobrej gry czy też przypadku. Co można powiedzieć o charakterze gry obu zespołów? A no obydwie grają słabiej w drugich połowach, więc czy lepiej zagrana druga połowa będzie skutkowała zdobyczą punktową? A może już w pierwszej któraś z drużyn zapewni sobie komfort spokojnej gry w drugiej połowie? Jedno co powinno być odczuwalne na parkiecie nie będzie spokoju. Walka to to, co charakteryzuje te drużyny. Wynik otwarty, kto więc wygra?

DERBY! Ale tylko z jednym wykrzyknikiem, gdyż obydwie drużyny z zerowym kontem punktowym lokują się w dolnych częściach tabeli. Tak więc mecz o sześć punktów. Zapewne nie zabraknie walki na parkiecie, ale dominować będzie gra przemyślana na przechytrzenie rywala. Nie można w tym meczu liczyć na wiele bramek, gdyż siłą armat drużyny nie grzeszą, jednak jak już strzelają to bramki są naprawdę przedniej marki. Ważny mecz dla obydwóch drużyn. I to sprawi, iż będzie to spotkanie bardzo atrakcyjne.

  Styl gry obydwóch drużyn grających w kolejnym spotkaniu jest podobny, siła ataku. Do tej pory lepiej to wychodzi liderującej drużynie GIGAinternet. Każde kolejne punkty będą oddalały rywali od odebrania im pozycji lidera. Terra Geodezja ostatnie mecze zremisowała i gdyby nie zgubiła punktów w tych meczach byłaby w czubie tabeli. Bardziej doświadczoną drużyną jest zapewne Terra Geodezja, ale czy wyzbędzie się błędów jakie popełnia w swojej grze czyli błędów defensywnych. Gigantyczni potrafią strzelać bramki z niczego co pokazali w ostatnim meczu. Więc spotkanie będzie zacięte, szybkie i atrakcyjne. Zapraszam.

  Ostatnim meczem kolejki jest rywalizacja Orange Teamu z Huraganem. Obydwie drużyny pokazały w poprzedniej kolejce charakter. I choć tylko Huraganowi pozwoliło to na zdobycz punktów to i Oranżadowi długo byli w grze z Gigantycznymi. Oranżadowi mają zbyt krótką ławkę rezerwowych, co było aż nadto widoczne w ostatnim spotkaniu. Również dyspozycja strzelecka musi być wyższa aby myśleć o punktach. Huragan zaś inkasując w tym meczu punkty, mocno ukierunkuje swoją dalszą drogę w tym sezonie (pudło?).

   Bardzo proszę do soboty o podjecie decyzji drużyny Antransu bis i Złotego Orła o terminie meczu powtórzonego oraz o uzupełnienie zaległości finansowych za opłatę oraz kartki. Zapraszam na skalską halę w sobotę.

Last modified onMonday, 22 February 2016 13:59
Login to post comments
back to top