Menu

Czwatra kolejka naszej ligi.

W sobotę spotykamy się po raz kolejny w ramach naszych rozgrywek MLF w Skale. Spotkania zapowiadają się na tyle atrakcyjnie, iż walka w sobotnich spotkaniach będzie naprawdę zacięta. Zaczynamy od grupy II w tym tygodniu.

  Pierwsze spotkanie pomiędzy Huraganem i FC Barceliną powinno być spotkaniem zaciętym, ze względu na charakter gry zawodników jednej i drugiej drużyny. Huragan w ostatnim spotkaniu chociaż po słabej pierwszej połowie w drugiej wysoko ograł PKS natomiast FC Barcelina nie zameldowała się i oddała punkty walkowerem Gigantycznym. Znając jednak charaktery drużyn to atak będzie w tym spotkaniu rzeczą nadrzędną. Kto w sobotę będzie skuteczniejszy, ten zgarnie punkty.

  W meczu Olimpii z PKS-em faworyt jest jeden. Jeszcze niedawni zawodnicy "elity" Olimpii grają z meczu na mecz coraz lepiej. Wzmocnieniem na pewno jest obrońca Czubak, a reszta ekipy powraca na wysoki poziom gry. PKS jest drużyną, która potrafi zagrać jedną połowę bardzo dobrze zaś drugą po prostu "skaleczyć". Czy jest to wina kondycji? Raczej nie, ale krótka ławka rezerwowych na pewno jest mankamentem drużyny. Jeśli zaś zagrają jak w pierwszej połowie z Huraganem to może być ciekawy mecz.

  Pojedynek FL-ek z Terra Geodezją będzie kolejnym sprawdzianem dobrej dyspozycji FL-ek. Trafiają w tej kolejce na bardzo wymagającego rywala. Rywal o tyle wymagający, bo posiadający w swoich szeregach zawodników bardzo ruchliwych i kreujących grę ofensywną. Zadaniem głównym FL-ek będzie odebranie tego atrybutu przeciwnikowi. Spokojna i uważna gra w defensywie. I oczywiście brak przestojów jakie FL-ki zanotowały w poprzednim spotkaniu. Mecz na pewno będzie wyrównanym widowiskiem i wynik uważam za sprawę otwartą.

  Derby Skały pomiędzy K. S. Asfalt a TT Team zawsze były elektryzujące. W tym sezonie jednak dużo lepiej prezentują się Roadmeni. Siedem punktów i fotel wicelidera grupy pokazują, iż na szybką grę Asfaltowych na razie nie ma mocnych. Potencjał drużyny to młodość i ofensywa . W ostatnich dwóch meczach zaś defensywa zaczęła trzeszczeć, co dało jednobramkowe zwycięstwo i remis. Czy na słabości obronne Roadmenów Tetetki znajdą jakiś lek? Zapewne lekarstwem byłby mniej indywidualny atak, więcej podań w ataku. Czy więc możemy liczyć na pierwsze punkty Tetetek? Ciężko. Ale to jest futsal.

  Szlagierowo zapowiada się spotkanie GIGIinternetu (nieoczekiwanego przed sezonem lidera grupy) z zawsze mocnym Orange Teamem. Na koncie pierwszych komplet punktów zaś drudzy posiadają ich sześć. Co można zauważyć w grze Gigantycznych? Przede wszystkim to, iż gra ich cieszy, potrafią się mobilizować na mecze a M. Paluszkiewicz daje spokój w grze obronnej. Troszeczkę inny charakter mają ostatnio Oranżadowi, grają fajnie gdy gra idzie, gdy zaczynają się schody zaczyna wkradać się w ich grę niepokój i frustracja. Walka na całej długości i szerokości hali będzie toczyć się w tym meczu przez 40 minut. Kto zainkasuje punkty?

  Jak zwykle po krótkiej przerwie rozpoczniemy rozgrywki grupy I.

  Już pierwsze spotkanie pokaże na co w tym sezonie będą mogły liczyć ekipy Złotego Orła i Suwary Team One Brzozówka. W poprzednim sezonie to drużyny z "pudła" ligi, zatem wymagać należy od jednych i drugich dobrej gry. Złoci w ostatniej kolejce nie sprostali beniaminkowi Young Boysom, przegrywając, ale po niezłej grze. Widoczny brak armat, gdyż dawno na koncie Orłów nie było tak mało bramek. Suwara zaś przypomniała w ostatnim meczu o swojej przywarze tj. szybkim samozadowoleniu po uzyskaniu prowadzenia. Szczęśliwe punkty w meczu z Aferą zapewne "poruszą" głowy zawodników Suwary. Remis? Dla typerów to nie wskazówka.

  Jeszcze niedawno pojedynek Antransi bis z Askarem Fanami W był superszlagierem naszej ligi. Teraz liderujący Antrans bis gra na swoim poziomie, chociaż czasami wkrada się w drużynie zniecierpliwienie, gdy nie ma efektów bramkowych. Nie ma ich, gdyż M. Nawrot (kreujący grę) już po raz drugi występuje w bramce. Brak jego zdobyczy bramkowych jest jak najbardziej widoczny. Fani W natomiast falstartem rozpoczęli obecny sezon, więc ten mecz będzie dla nich na tyle ważny, iż zagrają o pełną pulę. Chcielibyśmy zapewne wszyscy zobaczyć bardzo dobre widowisko.

  Kolejne spotkanie to pojedynek Afery ze Starsami. Afera choć jak zwykle głośna, w tym sezonie gra całkiem nieźle, chociaż nie obfituje to w zdobycze punktowe. W tym spotkaniu osłabieni będą absencją kartkową (D. Srebnicki, D. Mosur), to może być ułatwieniem dla Starsów, jednak pamiętać należy, iż w elicie Starsy jeszcze nie wygrały z Aferą.  Ostatnie mecze drużyn pokazały, iż Aferzyści to "walczaki" i grają do końca, Starsy jako drużyna pokazała się z niezłej strony wygrywając z bardzo mocnym Blancos. Na efekt zwycięstwa zapewne miała znaczenie spokojniejsza gra obronna Starsów. Ciężko wskazać faworyta w tym spotkaniu. Starsy zrobią wszystko aby zapunktować po raz pierwszy na Aferze.

  Pojedynek Wielmoży z Seniorami Serie C będzie meczem o 6 pkt ze względu na to, iż jednym i drugim punkty są bardzo potrzebne. Seniorzy długo jak równy z równym grali z Antransem bis. Wielmoża zaś oddała walkowerem punkty Askarowi Fanom W. Dużo w tym meczu zależeć będzie os składów jakie pojawią się na ten mecz. Seniorzy muszą zwiększyć ilość  ławki rezerwowej, natomiast Wielmoża w składzie w jakim grała w pierwszej kolejce jest bardzo mocna, tylko czy Damianowi B. uda się skompletować skład? Jeżeli chodzi o bramkarzy zapewne bardziej doświadczony Mirek będzie ostoją Seniorów, ale również z niezłej strony pokazuje się młody bramkarz Wielmoży.  Kto inkasuje w tym meczu punkty? Nie wiem.

  Bardzo ciekawie na koniec kolejki zapowiada się mecz pomiędzy Young Boysami a Blancos LKS Maszycanka. Obydwie drużyny po sześć punktów i z ambicjami na jak najwyższe miejsce w lidze. Gra jednych i drugich jest poukładana i podporządkowana taktyce - najpierw obrona potem atak. Ktoś będzie musiał zaryzykować. Według mnie to Blancos przejmie grę a Boysi grający uważnie w defensywie będą kontratakować. Siłami ataku pozycyjnego Blancosów jest zapewne Krzywda i Ziółko, tylko czy doświadczeni Boysi dadzą się "kupić" na proponowaną grę Blancosów?

Zapraszamy serdecznie na IV kolejkę. 

Last modified onThursday, 11 February 2016 19:45
Login to post comments
back to top