Menu

3 kolejka - zapowiedź

Chociaż zebranie Zarządu po II kolejce jeszcze przed nami, a zmusiliście nas do podejmowania niełatwych decyzji, przypominam, iż w sobotę "kręcimy się" dalej na hali w Skale.


  Zaczniemy od spotkania Złotego Orła z Young Boysami. Drużyny pierwsze mecze swoje wygrały a w drugich niestety oddały punkty przeciwnikom. Spotkanie to będzie takim "przełamaniem" i powróceniem na drogę założonych celów czyli gry o pudło. W ostatnim spotkaniu uwidoczniła się indolencja strzelecka co skutkowało małą ilością zdobytych bramek (po jednej). Mecz na pewno będzie spotkaniem interesującym, gdyż doświadczenie obydwóch drużyn jest aż nadto widoczne.
  W spotkaniu Blancos LKS Maszycanka ze Starsami, dużo większym doświadczeniem prezentować będzie się Blancos. Skład w tym roku dość mocny w poprzednich kolejkach a sukces motywuje do coraz lepszej gry. Spokój gry Blancos jest widoczny dla oka nawet mniej zaangażowanego kibica. Co na to Starsy? Zapewne będą próbować odgryzać się grą spokojną i ułożoną. Nie wolno im będzie tracić "dziwnych" bramek, gdyż odrabianie strat na tak doświadczonym przeciwniku jest czasami nawet niemożliwe. Emocje gwarantowane.
  Spotkaniu Seniorów Serie C z Antransem bis zapewne posiada swojego faworyta. Ale czym byłby futsal gdyby nie niespodzianki. Aby o takiej po meczu można było mówić, potrzebny Seniorom Serie C jest pełny skład, wiele uwagi w grze oraz skuteczność. Antrans bis zanany ze swojej siły ataku będzie grał otwarcie co może dawać szanse B. Mirkowi na kontry. Ale uważniejsza gra w obronie Antransu bis może całkowicie wykluczyć możliwości strzeleckie głównej "armaty" Seniorów. Będzie na pewno futsal na wysokim poziomie, więc ten mecz trzeba obejrzeć.
  Kolejne bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie to konfrontacja Wielmożanki z Askarem Fanami W. Obydwie drużyny w poprzedniej kolejce straciły punkty, Wielmoża dość wysoko przegrała z Blancos a Fani W w dość dziwnych okolicznościach oddali punkty Aferze. Tak więc to spotkanie będzie o tyle ważne dla jednych i drugich bo porażka w tym spotkaniu oznaczać będzie oddalenie się od czołówki i pozostanie w grupie drużyn zajmujących miejsca zagrożone spadkiem. Będzie na pewno ciekawie.
  Ostatni mecz grupy I to pojedynek Suwary Team One Brzozówka z Aferą. Tu trzeba przypomnieć o pierwszych punktach zdobytych w poprzedniej kolejce, co jeszcze bardziej "nakręci" apetyty drużyn na zwycięstwo. Mecz z typu gry o 6 punktów. Wygrywający zostaje w grze, przegrywający musi walczyć w kolejnych meczach o bezpieczeństwo w lidze. Mecz zapewne ciekawy, zapewne "głośny" a czy atrakcyjny, zobaczymy.
  Przerwa a po przerwie grupa II.
Spotkanie FC Barceliny z GIGĄinternetem przed rozgrywkami miałoby faworyta, ale po dwóch kolejkach ten faworyt się zmienił. To Gigantyczni są z kompletem punktów zaś po stronie FC Barceliny świeci się jeszcze zero. Czy do tego spotkania? Więcej doświadczenia dla FC Barceliny by się zdało, gdyż ostatniego meczu doświadczona drużyna przegrać nie powinna a przegrała. GIGAinternet zaś długo "mordowała" się z PKS-ami, ale komplet punktów zaliczyła. Kto zgarnie trzy punkty w tym meczu?
  Styl gry bardzo podobny, szybkość, atak i walka. Tak można rozpocząć zapowiedź spotkania Terra Geodezji z K.S. Asfalt. Terra Geodezja w ostatnim meczu pokazała swą siłę, ale oprócz umiejętności strzeleckich Żaka, muszą wytoczyć jeszcze inne "armaty". Bramki dla K.S. Asfaltu rozkładają się na całą drużynę, po tym można poznać siłę drużyny. Dwa zwycięstwa Roadmenów dają coraz większą pewność w grze. Oby nie zmieniła się ona w nonszalancję (bo i takie mecze tej drużyny pamiętam). Niech wygra lepszy.
  Mecz PKS-u z Huraganem będzie meczem walki. Młodość Huraganu może nabawić się kompleksów gdy doświadczenie w obronie PKS-ów będzie bardzo konsekwentne. Jeśli dłużej nie stracą bramki PKS-y, to jedna z ich kontr może dać efekt a wtedy? Ambicja i walka będą wykładnią zwycięstwa w tym meczu. Kto więc w sobotę zgarnie punkty?
  Czas na prawdziwy egzamin dla liderujących FL-ek, czyli konfrontację z Orange Teamem. Pomarańczowi przegrali trochę nieszczęśliwie ostatnie spotkanie, ale pokazali ambicję walcząc do końca. Czy więc FL-ki są przygotowane na taki test? Wszystko zależeć będzie od dyspozycji dnia poszczególnych zawodników. A i jedni i drudzy mają kim grać.
    Spotkanie Olimpii z TT Teamem będzie spotkaniem ciężkim dla Olimpii, jeśli Tetetki postawią zaporę przed bramką i będą czekać na ataki pozycyjne Olipmijczyków, odbiorą im ich atrybut - grę z kontry. Pomimo ustaleń taktycznych na ten mecz trzeba powiedzieć, że Olimpijczycy mają większy potencjał zawodniczy. Czy jednak kondycja już będzie lepsza niż w poprzednim meczu? A doświadczenie Tetetek musi zaowocować grą z głową i nie wszystko do przodu. Te aspekty gry dadzą nam odpowiedź, Olimpia czy TT Team.

  Zapraszamy na sobotnią kolejkę na pewno nie zabraknie emocji, oby tylko sportowych. 

Login to post comments
back to top