Menu

W niedzielę VII kolejka naszej ligi.

   W niedzielne popołudnie a nie w sobotnie, przyjdzie nam rozegrać VII kolejkę sezonu 2015 naszej ligi. Mecze zaplanowane powinny przynieść dużo atrakcji i to nie tylko trzymając nas w napięciu, ale również pokazać powinny pełnię możliwości drużyn jak i zaangażowanie w zdobycze punktowe. Coraz więcej wiedzieć będziemy, kto będzie się liczył w walce o medale i awanse, a kto będzie musiał przygotować drużynę na jesień aby walczyć o utrzymanie.

 Zaczną jako pierwsi zawodnicy grupy II w której do walki o awans jest aż sześć drużyn.

 15.00 - Huragan - Seniorzy Serie C - mecz drużyn z przeciwległych miejsc w tabeli. Zaznaczyć jednak należy pierwsze punkty Huraganu w poprzedniej kolejce i chyba zadyszkę Seniorów, choć popartą trzema punktami. Jeżeli Huragan zagra tak jak w ostatnim meczu i bardziej skutecznie, może znowu myśleć o punktach  i "nabałaganić" w zamiarach Seniorów, którzy prą do "elity" z dużym rozpędem. Seniorom zaś polecam większą uwagę, gdyż Huraganu nie można lekceważyć.

15.45 - jeden z meczy drużyn walczących o awans. I K.S. Asfalt i Orange Team to drużyny już "ułożone" i wiedzące o jakie cele grają. Oranżadowi w poprzedniej kolejce łatwo pokonali PKS a Roadmeni po bardzo zaciętej walce wygrali ważny mecz z No Name. Zapewne i jedni i drudzy położą na szalę wszystkie swoje możliwości aby zdobyć trzy punkty i nie tracić kontaktu z Young Boysami i Seniorami. Każdy wynik w tym meczu jest możliwy a kilku typerów na pewno nie trafi wyniku tego meczu.

16.30 - małe skalskie derby pomiędzy GIGĄinternetem a FL-kami przyniosą wiele walki i zaangażowania. Powiedzenie z tamtego sezonu "byle nad GIGĄ" nie jest już aktualne. Gigantyczni walczą w każdym meczu i za punkt honoru postawią sobie zwycięstwo w tych derbach. A FL-ki jeśli zabezpieczą się przed wzorowo wyprowadzanymi kontrami Gigantycznych i zagrają skuteczniej również nie stoją na straconej pozycji. O wyniku meczu zadecyduje zapewne gra defensywna, bo na wiele bramek w tym meczu liczyć chyba nie możemy. 

17.15 - spotkanie PKS-u z Young Boysami będzie miało swojego faworyta w postaci Boysów. Nie zawsze jednak faworyci wygrywają. PKS-om brakuje jeszcze zgrania oraz obycia na parkiecie ale starają się i widać to "gołym" okiem, iż starania te dają coraz większy efekt w grze. Wydaje się również, iż PKS-om brakuje trochę kondycji, gdyż większość bramek strzelają im przeciwnicy pod koniec meczy. Boysi zaś chcąc walczyć o awans nie mogą w takich meczach dopuszczać nawet w myślach strat punktowych. Pewnie i tak będzie ale futsal ma wiele nieprzewidywalności.

18.00 - drugie ze spotkań drużyn walczących o utrzymanie kontaktu punktowego z czołówką. TT Team zagra z No Namem. Straty punktów w poprzedniej kolejce obydwóch drużyn były raczej zaskakujące a typerzy stracili kilka oczek na ich wynikach. Ta sytuacja doprowadzić musi do tego, że trzy punkty w tym meczu to priorytet do dalszego "liczenia" się w lidze. Szybkościowo i kondycyjnie lepiej prezentują się Bezimienni, po stronie Fiołków zaś na pewno stoi doświadczenie. Jednym i drugim potrzebna jest w tym meczu większa skuteczność aby myśleć o zwycięstwie.

Po przerwie na parkiet wejdą zawodnicy "elity". 

19.00 - to termin spotkania Blancos LKS Maszycanka Maszyce z liderującymi Pędzącymi. Jeżeli Blancosi zagrają bardzo uważnie w obronie a bramkarz stanie na wysokości zadania utrudni to zadanie Pędzącym jakim jest kolejne zwycięstwo. Siła Pędzących jest tak duża, że nie będzie to łatwe i Blancosi muszą zagrać nie tylko z wielkim zaangażowaniem ale również w jak najlepszym składzie. Pędzący zaś aby spokojnie myśleć o punktach w tym meczu muszą dobrze rozpocząć co do tej pory zawsze było ich "pietą Achillesową". Wiemy, iż drugie połowy są zdecydowanie lepsze w wykonaniu Pędzących. Czy będziemy świadkami niespodzianki w niedzielę?

19.45 - kolejne ciekawe spotkanie. I Wielmoża i Askar Fani W pokazali w poprzedniej kolejce chart ducha walki. Wielmożanie odprawili Złoty Orzeł chociaż faworytem nie byli a Fani po wyrównanej konfrontacji zapunktowali na Aferzystach. Mecz będzie również miał podłoże psychologiczne, gdyż i jedni i drudzy nie lubią przegrywać. Wtedy wyzwala się w nich "dziwne" zachowanie. Mamy nadzieję jednak, iż w niedzielę obejrzymy niezły futsal w tym pojedynku a o zwycięstwie decydować będą umiejętności oraz taktyka a nie "inne" sprawy.

20.30 - w spotkaniu FC Barceliny z Suwarą Team One Brzozówka po ostatnich meczach faworytem jest drużyna Suwary. Chłopaki z Celin jednak tanio skóry nie sprzedadzą i zapewne walczyć będą o punkty, które pozwolą im opuścić miejsce "czerwonej latarni" w lidze. Do tego potrzebna jest koncentracja w destrukcji, odcinająca M. Kubiaka od piłki oraz wyprowadzanie solidnych i efektywnych kontr. Cóż można napisać o grze Suwary, zespół skomponowany przez kierownictwo posiada swoją moc. Tyle, że w meczach na "styku" czasami nie udaje się wyciągnąć zwycięstwa a "remisy dwa, to mniej punktów niż wygrana i przegrana". Nie można zlekceważyć Barceliny bo efekt może być mało przyjemny.

21.15 - według układu tabeli mecz kolejki i o miejsce na pudle. Starsy zagrają ze Złotym Orłem. Mecz z podtekstami, poprzedni sezon, gdy bezpośrednie spotkanie zadecydowało o trzecim miejscu na koniec sezonu. Teraz mecz będzie trudniejszy dla Starsów, w drużynie pozostała młodzież. która w ofensywie jest naprawdę niezła, gorzej idzie w destrukcji. A Złoci doposażyli się na ten sezon i gdyby nie wpadka z Wielmożą dalej zapewne byliby liderami ligi. Co może przechylić szalę zwycięstwa na jedną bądź drugą stronę? U Starsów lepsza gra obronna i skuteczność a u Złotych większa koncentracja w trakcie gry oraz nie wprowadzanie podwyższonej atmosfery zarówno na parkiecie, ławce jak i trybunach. Polecam ten mecz.

22.00 - na zakończenie kolejki mecz beniaminków Afery Skała i Olimpii Łobzów. Z poprzedniego sezonu zapewne w pamięci Aferzystów pozostaną dwie porażki z Olimpią. Mając również w zamysłach przedmeczowych zwycięstwo Aferzyści zamiast "nakręcać" się w trakcie meczu muszą więcej dać z siebie w jego trakcie na parkiecie. Olimpia z dobrze broniącym M. Grzywnowiczem w bramce jest drużyną potrafiącą zagrać ciekawe i zwycięskie spotkania. Jednak krótka ławka rezerwowych czasami decyduje o "jakimś braku" w zdobyczach punktowych. Mecz zapewne pokaże wiele zaangażowania oraz walki o każdy centymetr parkietu. Będzie co oglądać.

   Zapraszam na niedzielne popołudnie, będzie ciekawie, atrakcyjnie i emocjonująco.

Last modified onFriday, 27 February 2015 14:50
Login to post comments
back to top