Menu

Przed trzecią kolejką

Już w najbliższą sobotę 7 lutego rozegramy trzecią kolejkę naszej ligi. Kolejka o tyle ciekawa, iż będziemy świadkami wielu bardzo ciekawie zapowiadających się spotkań. Rozpoczynamy od grupy II.

15.00 - Young Boys - GIGAinternet - spotkanie ma chyba swojego faworyta w postaci drużyny Boysów, którzy z kompletem punktów są w czubie tabeli, a ich gra jest połączeniem młodości ze spokojną doświadczoną destrukcją. Efekt takiej gry jak wyżej napisałem 6 pkt w dwóch meczach. Gigantyczni są już drużyną na tyle ograną w naszej lidze, iż  na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą, jednak absencja w defensywie Dłubisza (czerwona kartka) będzie bardzo widoczna.Czy Gigantyczni potrafią powalczyć o punkty w tym spotkaniu?

15.45 - K.S. Asfalt - FL - po dwóch kolejkach na kontach drużyn po zwycięstwie i przegranej. K.S. Asfalt jednak robi chyba lepsze wrażenie a ich dotychczasowi przeciwnicy stoją w tabeli wyżej od przeciwników dotychczasowych FL-ek. Jednak to derby, a one jak wszyscy wiemy rządzą się osobnymi prawami. Każda z drużyn aby utrzymać kontakt z "czubem" tabeli będzie chciała zainkasować punkty w derbach. Czekamy na dobry mecz, trzymający do końca w napięciu.

16.30 - Orange Team - Huragan - przedziwnie układają się mecze tych drużyn, niezłe początki i jakby zadyszki w końcówkach meczów. Oranżadowi będą musieli poprawić skuteczność w tym meczu aby zainkasować punkty. W Huraganie zaś destrukcja musi być mniej "dziurawa" niż w ostatnim meczu. Sam bramkarz nie jest w stanie wygrać meczu. Inna rzecz, iż coraz lepiej wygląda zmiana "młodych" w Huraganie. Tylko czy to wystarczy na tak doświadczoną drużynę jaką jest Orange Team?

17.15 - hit tej kolejki w grupie II - Seniorzy Serie C - No Name. Zarówno jedni jak i drudzy zainkasowali komplet punktów, jednak strasznie się przy tym namęczyli. Seniorzy na własne życzenie, a No Name dopiero w końcówce odjechali Huraganowi. Mecz powinien wyglądać tak, Seniorzy wykorzystując swoje doświadczenie i "cwaniactwo" boiskowe będą wyprowadzać kontry (Mirek, Skrzypek) a No Name jest w stanie przeciwstawić im kondycję i wielkie zaangażowanie, a jeżeli będą bardzie skuteczni niż w poprzednim meczu, mogą zostać nowym liderem?

18.00 - TT Team - PKS Skała - Mecz doświadczonych zawodników Fiołków z jeszcze nowicjuszem PKS-em. PKS zapewne już najtrudniejsze mecze (debiutanckie) ma za sobą, nie może jednak zlekceważyć potencjału Fiołków. A Fiołki muszą zagrać o wiele bardziej kreatywnie w ofensywie, gdyż ostatni mecz obnażył ich możliwości strzeleckie. Zapewne mecz pod dyktando Fiołków, ale gdy defensywa PKS-u nie będzie popełniać rażących błędów, każda następna minuta będzie pogłębiać frustracją w grze Fiołków. Kto wygra tę konfrontację?

19.00 - rozpoczyna grę grupa I meczem pomiędzy Olimpią Łobzów a FC Barceliną. Na kontach obydwóch drużyn po trzy punkty Wygrywająca w sobotę drużyna utrzyma dystans do prowadzących w tabeli Pędzących i Fanów W. Wiele będzie zależeć od składu osobowego FC Barceliny. Wiemy, iż na rundę wiosenną pożegnał się z nami S. Misiak i choć występ jego zmiennika można było uważać za udany to widoczny jest w polu brak "strzelby" np. Sz. Wesołowskiego. Olimpia zaś po zwycięstwie nad Starsami zapewne uwierzy jeszcze bardziej w swoje możliwości i zagra na pewno o cała pulę.

19.45 - Suwara Team One Brzozówka - Wielmoża. Ani jedna ani druga drużyna jeszcze w tym sezonie nie doznała smaku zwycięstwa. I choć obydwie zagrały ostatnie spotkania poprawnie, to raziły drużyny nieskutecznością.  Należy jednak przypomnieć również ,iż Suwara Team One  nie schodzili jeszcze pokonani. Dwa razy po 3-3 ze Starsami i Aferą to chyba nie szczyt możliwości Suwary. Wielmoża natomiast bardzo poprawnie zagrała z Pędzącymi i tylko końcówka meczu przechyliła zwycięstwo na korzyść liderów. Ciekawy mecz nam się zapowiada.

20.30 - Askar Fani W. T.S. Skalanka - Blancos LKS Maszycanka. Mecz drużyny niepokonanej, Fanów W z najbardziej chimeryczną  drużyna po dwóch kolejkach. Jak już pisałem zawodnicy Fanów W może nie najefektowniej ale efektywnie punktują w każdym spotkaniu, natomiast Blancosi zagrali jeden fenomenalny mecz z Wielmoża, a drugi "masakryczny" szczególnie w obronie ze Złotym Orłem. Jeżeli do składu Blancosów wrócą nominalni defensorzy to Fanom W nie będzie łatwo o punkty. W przodzie Blancosi prezentują się o wiele lepiej niż w obronie. Ciekawe spotkanie - zapraszam.

21.15 - pierwszoligowe derby pomiędzy Starsami a Aferą. Drużyny po dwóch kolejkach posiadają po jednym punkcie za identyczne remisy z Suwarą Teamem One. Derby jak to derby. Adrenalina zapewne podniesie się na czas meczu i oby nie przerosła młodzieży w jednej i drugiej drużynie. Czy czeka nas niezłe spotkanie? Chyba tak a zaangażowanie jednych i drugich będzie o tyle większe, iż przegrywający oddali się od możnych grupy i będzie powoli musiał pomyśleć o grze w dolnych strefach tabeli. Aferzyści osłabieni brakiem M. Wilka (czerwień) jednak ambicja i chęć pierwszego zwycięstwa w elicie sprawi wiele, wiele trudności młodszym Starsom.

22.00 - ostatnie spotkanie pomiędzy Pędzącymi a Złotym Orłem  nie wiadomo czy dojdzie do skutku. Są jednak symptomy, iż Pędzący będą próbować bronić zdobyczy punktowych i utrzymać miejsce liderów w tabeli. Złoci a szczególnie forma  M. Bryły jeżeli powtórzą swe dokonania z konfrontacji z Blancosami mogą pokusić się o zdobycze punktowe i doszusowanie do czuba tabeli. Bardzo ciekaw jestem finału tej konfrontacji.

Zapraszamy.           

Last modified onTuesday, 10 February 2015 19:00
More in this category: « Analiza - II kolejka III kolejka »
Login to post comments
back to top